fbpx

12 Eğlenceli Yanıt

Güldüren 10 Yaratıcı Twitter Yanıtı
16 August 2021

Hayatımızın vazgeçilmezi olan sosyal medya, komik videolar, yüzümüzü güldüren fotoğraflar ve kahkaha attığımız birçok sohbet… Gelişen dünyada sosyal medya kullanımımızdan bahsettiğim ve 12 eğlenceli yanıtı derlediğim yazımı okuyabilirsiniz.

Instagram, Twitter, Facebook, YouTube ve daha birçok platform… Aslında çok da uzun bir geçmişi olmayan sosyal medya şu an hayatımızın vazgeçilemez bir parçası gibi. Bazen eski bir arkadaşımızın hayatını takip etmemizi sağlarken bazen sadece eğlenceli videolar izleyerek zaman geçirmemizi sağlıyor. Haberleri artık sosyal medyadan takip ediyor, tanımadığımız insanların yorumlarını okuyoruz. Ve hatta bazen biz de bu yorumlara cevap veriyor fikirlerimizi konuşuyor, tartışıyoruz.

Artık birçoğumuzun sosyal medya üzerinden tanıştığı arkadaşları var. Belki de hiç yüz yüze görüşmediğimiz bu insanlar hakkında en yakınlarının bilmediklerini biliyor ve bu insanların en yakın arkadaşı oluyoruz. Sosyal medya da artık bizim için bir ortam, sanal da olsa bir mekân.

Eskiden kafelerde oturup tartışılan konuşulan konular artık parmaklarımızın ucundaki bir sanal ortam üzerinden yapılabiliyor. Sohbet ederken ortaya attığınız bir espriyi artık yazarak ya da sesli paylaşarak binlerce insanı güldürebiliyorsunuz. Bazen ihtiyacınız olan bir bilgiyi öğrenmek için tek bir paylaşım yeterli oluyor ve hatta daha fazlasını bile öğreniyorsunuz.

Sosyal medya aynı zamanda fikirlerimizi özgürce belirttiğimiz bir alan haline geldi. Bu alanda özgürce konuşabiliyoruz. Sadece şaka ve eğlence amaçlı kullanmıyor, kendi hayatımızdan da kesitler paylaşıyoruz. Gittiğimiz yerleri, yediğimiz yemekleri, konuştuğumuz konuları, kimlerle birlikte olduğumuzu nasıl zaman geçirdiğimizi gösteriyoruz. Mutsuzken mutsuz olduğumuzu anlatan yazılar yazıyor, beğendiğimiz şarkıyı durum atıyoruz. Sevdiğimiz insanlara hayatımızı takip etme, bizle birlikte o yerlerde olma fırsatı veriyoruz.

Bu kadar eğlenceli bahsettiğimiz sosyal medya; çok uzun süre kullanılması, bağımlılık yaptığının düşünülmesi ve bazen hayatımızda yerinin aşırıya kaçması gibi düşüncelerle biraz tartışma konusu haline geliyor. Özellikle aileler bu konuda çocuklarıyla ilgili bazı önlemler alıyor. Teknolojinin bir sonucu olması sebebiyle tamamen ortadan kalkması mümkün olmasa da bazı önlem ve kuralların olması tabii ki önemli.

Uzun süre kullanımı açısından çokça tartışılan bu sosyal medya, gerçek hayatımızın yerini tutmayacak olsa da özellikle bu pandemi döneminde evde kaldığımız süre boyunca eğlenceli vakit geçirmemizi sağladı. Hepimizin evde olduğunu bildiğimiz bu dönemde ortak paydalar bulup bunu eğlenceye bile dökmeye başladık. Eğlenmemizi sağlayan bir sürü komik video çekildi. Kahkaha atmamıza sebep olan çokça sohbete tanık olduk. Pandemi sürecini yaratıcı ve eğlenceli yazılarla, videolarla daha çekilebilir bir hale getirdik. Videoları bu yazıya koyamayacak olsam da sizin için bu yılı eğlenceli hale getiren 12 sohbeti derlemek istedim. Umarım zevkle okur ve “Ne gülmüştük bunlara ya” diyebilirsiniz…

Yazar: Deniz İdil Kaya