fbpx

Güldüren 10 Yaratıcı Twitter Yanıtı

Sosyal Medyanın Gülümseten Yanı
16 August 2021
12 Eğlenceli Yanıt
16 August 2021

Günümüzde neredeyse herkesin kullanımında olan sosyal medyadaki çeşitli olaylara verilen komik ve yaratıcı on yanıtı sizler için derledim. Gelin biraz gülelim.

Sosyal medya hepimizin hayatına fazlasıyla entegre olmuş durumda. Kullanmayanımız çok az. Twitter’da yazdığımız tweetlerle, Instagram’da paylaştığımız fotoğraflarla ve eklediğimiz hikayelerle, Snapchat’te anlık fotoğraf paylaşımlarıyla gerçek dünyanın dışında yarattığımız bu küçük dünyada var oluyoruz. Kimimiz gündemi takip etmek için, kimimiz gündemdeki olaylar hakkında kendi fikrini belirtmek için, kimimiz anılarımızı yakınlarımızla paylaşmak için sosyal medyayı kullanıyoruz. Yemek, seyahat, moda blogları oluşturuyoruz. Videolara, haberlere emojilerle ve giflerle reaksiyon gösteriyoruz. Twitter, bu çağın en çok kullanılan sosyal medyalarından bir tanesi. Haberlerin,  gündemin,  spor olaylarının en çok paylaşıldığı ve takip edildiği yerlerden. Hal böyleyken Twitter kullanıcıları da bu olaylara tepki verirken yaratıcılıklarını konuşturuyor. Twitter halkının olaylara verdiği 10 yaratıcı komik yanıtı bu yazımda derledim.

Biliyorsunuz ki pandemiden dolayı Euro2020, 2021 yılına ertelendi. Turnuva başladıktan sonra tribünler, renkli birçok görüntüye sahne oldu. Türkiye’nin turnuvadaki ilk karşılaşması İtalya’yla oldu. Tribünde bir İtalyan ve bir Türk’ün yan yana bu fotoğrafına bir Twitter kullanıcısı yaratıcı ve trajikomik bir yorumda bulunmuş.

Sıradaki yaratıcı yanıt yine Euro2020 ile ilgili. Milli takımımızın İtalya mağlubiyetinden sonra öyle komik yorumlar yapıldı ki mağlubiyetimizi unutturdu. Bu yanıtta da milli takım teknik direktörümüz Şenol Güneş’in maç esnasında çekilen bir fotoğrafı hakkında yaratıcı ve komik bir yorum yapılmış.

Bozkır’ın Tezenesi, Türk halk ozanı Neşet Ertaş’ın robotunun yapılması üzerine atılan komik bir tweet ve gelen yaratıcı yorumlardan bir tanesi…

Yine Türkiye-İtalya karşılaşması üzerine yapılmış yaratıcı bir yorum. Milli takımımızın atak gücünün düşük olması ve İtalya takımının kalecisi Donnarumma’ya neredeyse hiç şut gelmemesi üzerine bir Twitter kullanıcısı yorumuyla bizi güldürmeyi başardı.

”Büyük Halam Tarlada Kapı Bulmuş” yeni bir alternatif müzik grubunun adı da olabilirmiş aslında.

İddia sevdalıları bu fırsatı da kaçırmamış ve başarılı teknik direktör Diego Simeone’nin covid testinin pozitif çıkması üzerine yaratıcı bir espri yapmadan geçmemişler.

Gelelim en güncel olayların birine. Mehmet Aydın’ın teslim olması haberine bir Twitter kullanıcısı yaratıcı bir bakış açısı getirmiş.

Galatasaray’ın seçim olayı spor gündemini yakın zamanda meşgul eden olaylardan biriydi. Bir Twitter kullanıcısı seçim sonuçları hakkında yaratıcı ve komik bir yorumda bulunmuş.

Bu Twitter kullanıcısı yaptığı kelime esprisiyle yaratıcı yanıtlar arasındaki yerini almayı hak etmiş görünüyor.

Onuncu ve son yaratıcı yanıtımız biraz da duyarlılık oluşturması gereken bir tweet. Bu vesileyle sokak hayvanlarına yemek bırakırken onların beslenme ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmamız gerektiğini hatırlatmış olalım.

Yazar: Yaren Su