fbpx

Günlük Rutinler Zor Gelmesin: Öğrenci İşi Minik Tüyolar

Seyahatler İçin Yaratıcı Çözümler
21 June 2021

Gündelik hayatta uygulaması yorucu, maliyeti yüksek birçok rutinimiz mevcut. Eğer öğrenciyseniz bu günlük rutinlere ekonominiz ve enerjiniz yetmeyebilir. Ancak pratik düşünen bir öğrenciyseniz birkaç minik tüyoyla hepsini daha ucuz ve daha kolay hale getirebilirsiniz.

Etrafınızdaki bir takım ortak öğeleri dikkatle gözlemleyip yaratıcı fikirler düşünebilirsiniz. Bu yaşam tarzını ben “kes-yap-yaşa” olarak adlandırıyorum. “Kes-yap-yaşa” yaşam tarzı sizlere zaman ve maliyet tasarrufunun yanında bir de pozitif yaşam enerjisi verecektir. Bu yazımda sizlere öğrenci işi pratik uygulamaları derledim. Keyifli okumalar!

1. Askıda Ders Notu
Ders notlarınızı bilgisayarınıza geçirirken veya ders çalışırken başınızı ve boynunuzu ağrıtmadan sadece gözlerinizi oynatarak işinizi halledebilirsiniz. Lazım olan yalnızca bir etek veya pantolon askısı, devamında görseli uygulayın.

2. Mısır Patlatırken Tavanız Kirlenmesin
Biz öğrenciler aynı zamanda üşengeç de varlıklarız. Bulaşıklar bizlerin azılı düşmanıdır. O halde savaş başlasın! Mısır patlattığınız tavayı alüminyum folyo ile kaplayıp pişirme sonunda atın ve bulaşık derdinden kurtulun.

3. Diş Fırçanız İçin Estetik Çözüm
Diş fırçalarınızı kullandıktan sonra kapalı bir kutuda saklamak hijyen açısından uygun olmayabilir. Hijyenik yöntemler ise maliyetli olabilir. Bu yöntem biz öğrenciler için hem çok düşük maliyetli hem de görsel olarak estetik. Pet şişe kapağını fırçanıza uygun şekilde kesip duvarınıza yapıştırın. Ardından fırçanızı kuruladıktan sonra kapağa asın. 

4. Kusursuz French
Sizler de french tutkunu bir bireyseniz ve kozmetik uygulamalarınıza kendiniz vakit ayırıyorsanız bu yöntemi mutlaka deneyin. Defalarca denemenize rağmen french uygulamanız biçimsiz olursa ihtiyacınız olan yalnızca bir adet pipet. Tırnağınıza uygun şekilde kestikten sonra görseli uygulamanız yeterli. 

5. Fotoğraflarınızı Mandal Tutsun
Çerçevelere, plastik ürünlere, pahalı ürünlere uğramadan evinizdeki mandal ve bir yapıştırıcı yardımıyla dilediğiniz hafif bir nesneyi ayakta tutabilirsiniz. Mandalın bir parçasını nesnenin arkasına yapıştırın, diğer parçasını ise ona dayanak olacak şekilde düzenleyin.

6. Yay ve Kartvizit
Daha önce sıraladığım beş yöntem sizleri mezun etti ve artık bir ofiste işe başladınız. Yine de kendinizi öğrenci hissediyorsanız bir deneyin. Bir kalemden sökeceğiniz yay parçasına kartvizitleri dizin ve estetik bir görünüm elde edin.

Sıraladığım tüm bu yöntemlerle hayatı kolay yaşamak artık sizin elinizde. İhtiyacınız olanı deneyimleyebilirsiniz.

Yazar: Abdulkadir Tüzen