fbpx

Sosyal Medyanın Gülümseten Yanı

Günlük Rutinler Zor Gelmesin: Öğrenci İşi Minik Tüyolar
21 June 2021
Güldüren 10 Yaratıcı Twitter Yanıtı
16 August 2021

Geçmişte karikatür dergilerinde, kitaplarda, televizyonlarda yaratıcı, mizah dolu cümlelere veya yanıtlara rastladığınız olmuştur. Çağımızda ise sosyal medya platformlarının herkese ulaşabiliyor olması sebebiyle mutlaka siz okuyucuların da dikkatini çeken yorumlar olmuştur. Gelin bu eğlenceli yorumlara göz atalım!

Sosyal medya olarak bildiğimiz oluşum, yıllar içinde internet kullanıcılarının yakın çevresiyle iletişim kurabilmeleri, arkadaş edinmeleri, fikir paylaşmaları vb. birçok sebep için bir araç haline geldi. Çoğumuz şimdilerde çeşitli sosyal medya hesaplarına sahibiz. Yorum yapılabilen, fikir paylaşılabilen her ortamda insanların öne çıkma gayeleri “mizahi ruhları ve yaratıcılıkları” ile birleşip karşımıza çıkıyor. Öncelerde bu durumu karikatür dergilerinde, kitaplarda, televizyonlarda gözlemlerken çağımızda sosyal medya platformlarının yorum kısımlarında görüyoruz. Size ait bir hesapta bahsettiğiniz ciddi bir konunun altına beklemediğiniz bir yorum gelebilir ve bu yüz yüze iletişimden tamamen farklı hisler uyandırır. Sizlere bu yazımda sosyal medya platformlarında öne çıkan yaratıcı ve mizah dolu anları derledim.

Bakteri Festivali:

Aslında bu tip kaynaksız bilgilerle dolu sayfalar mizahın hedefi olmaya açık hedeftir. Kaynak yoksa mizah var. 🙂

Çok Yönlü Türkçe:

Çok yönlü Türkçe’mizi çok yönlü mizahına uyduran bir arkadaş, tek kelimeyle yüzleri gülümsetmeyi başarmış.

Kelime Oyunu:

Bu tarz spor sayfalarına özellikle Twitter’da rastlarsanız yorumlarına bakmadan geçmeyin. Mutlaka neşenizi yerine getirecek bir yorum bulacaksınız. Covid-19 bitse de böyle yorumlara gerek kalmasa.

Kısa Dostluklar:

Bu yorumu okuyan üst sınıf üniversite öğrencileri gülümsüyor, hazırlık ve birinci sınıflar bu ne diyor.

Yapılacaklar Listesi:

Tarlabaşı’nı daha önce kavgalı, gürültülü olaylarıyla duyduysanız gülümsemeden edemezsiniz. Yine de yapılacaklar listesinde yer vermeli.

Üşengeç Olmak:

Bu görseldeki örnek elbette abartılı. Ampule silah sıkmadıysanız bile en azından bir kere ışığın düğmesine yastık ve terlik gibi şeyler fırlatarak söndürmeyi denemişsinizdir.

Bir Yeni Gezegen:

Yorumsuz bir görsel. Kolaylıklar dileriz. 🙂

Yaratıcı Bir Yaklaşım:

Yine üşengeçlikten doğan yaratıcı bir yorum.  Belki de su tasarrufu için söylemiştir, kim bilir.

Kafalar Karışık:

Ütüde tost veya kettleda makarna yapmak bir miktar mantıklı gelmişti. Sınırları zorlamamak gerek.

Coin Piyasası:

Kripto para piyasasının kıymetli birimlerinden DogeCoin yollarda.

Kelime Oyunu 2:

Benim de favorim olan bu şahane kelime oyununu elden ele yaymalı, yüceltmeliyiz. Denk gelir de bu yorumu görürse eğer Mor ve Ötesi solisti lütfen mikrofona küsmesin.

Yazar: Abdulkadir Tüzen